Njemačka je donijela odluku da do kraja 2022. s radom prestanu sve nuklearne elektrane, a osim RWE-ove NE Lingen, preostalih 16 nuklearnih elektrana prestale su proizvoditi i ušle su u fazu dekomisije ili je ona već završena. Slijedom ugovora s državom operatori NE dobivaju kompenzaciju od 33,22 eura/MWh za svaki neproizvedeni MWh, pa primjerice RWE na taj način kompenzira 25,9 TWh koje neće proizvesti u nuklearki Muelheim-Kaerlich.
Ubrzati tranziciju
Zagovornici nuklearne energije tvrde da ona proizvodi minimalno ugljičnog dioksida, što znači da bi zemlje poput Francuske i Britanije, koje upravljaju mnogim nuklearnim elektranama, mogle lakše postići svoje klimatske ciljeve. RWE, koji se nekada jako oslanjao na nuklearnu energiju i ugljen, pretvorio se u jednu od najvećih europskih tvrtki za obnovljivu energiju.
Krebber je pozvao novu saveznu vladu da ubrza tempo prelaska na obnovljivu energiju povećanjem ciljeva, proširenjem elektroenergetske mreže i smanjivanjem procedura potrebnih za odobravanje gradnje vjetroelektrana. Nakon desetak godina dogovora ove je godine finalizirano da će operateri nuklearnih elektrana u Njemačkoj dobiti od države oko 2,6 milijarde eura za svoje gubitke, a najviše dobiva Vattenfall s 1,42 mlrd. eura, a slijedi RWE s 880 mil. eura.