Nove akvizicije unutar KONČAR Grupe

Autor: B.K. Objavljeno: 01.08.2025. 🕜 09:06 Lokacija: Zagreb
  • Upravna zgrada Končara
    Izvor:

Ovom transakcijom omogućava se ubrzani rast poslovanja, priopćili su iz kompanije

Društvo KONČAR - Digital potpisalo je ugovor o kupoprodaji preostalih 25% vlasničkih udjela u društvu KONČAR - Sistemske integracije za proizvodnju i trgovinu, čime postaje jedini dioničar tog društva. Ovom transakcijom omogućava se ubrzani rast poslovanja na osnovi razvoja i primjene digitalnih tehnologija. Pritom KONČAR - Digital d.o.o. dodatno jača vlastite kompetencije i širi portfelj svojih proizvoda i usluga u područjima isporuke opreme, projektiranja, implementacije i inženjeringa mrežne i računalne opreme te pridruženih aplikacijskih rješenja za potrebe projekata upravljanja i nadzora kritične i urbane infrastrukture.

Istog dana, a nastavno na obavijest od 10. veljače 2025. o potpisivanju ugovora o kupoprodaji 75% vlasničkih udjela u društvu HELB, kako je ranije definirano potpisanim ugovorom, ispunili su se uvjeti za zaključenje transakcije i preuzimanje vlasničkih udjela od strane Končara u ovom društvu  

HELB je inženjering poduzeće specijalizirano za usluge projektiranja, proizvodnje, gradnje, upravljanja i održavanja elektroenergetskih postrojenja.

Navedenom akvizicijom Končar će proširiti i unaprijediti vlastite resurse i kompetencije, povećati prilagodljivost sustava te dodatno ojačati vlastiti portfelj proizvoda i usluga u području inženjeringa za elektroenergetsku infrastrukturu.

TAGOVI