Ukupni rashodi, pak, iznosili su 83,2 milijuna kuna. Povećani su 3,9 milijuna ili 4,9% u odnosu na isto razdoblje lani. Ujedno, za 1,8 posto su manji od planiranih.
Bruto dobit razdoblja, u iznosu od 19,1 milijuna kuna, niža je 10,1 posto od ostvarene dobiti u istom razdoblju prethodne godine, i to, kako navode, zbog manjeg rasta prihoda i povećanja rashoda u odnosu na prošlu godinu.
Iskazana je neto dobit od 15,3 milijuna kuna niža je za 10,04 posto u odnosu na prvo tromjesečje 2011. godine. U tome razdoblju Janaf je transportirao ukupno 968 tisuća tona nafte, što je 37,4% manje od istog razdoblja prethodne godine i 35,4% manje od planiranog obujma transporta.
Jedan od razloga manjeg obujma transporta je remont proizvodnih postrojenja rafinerija inozemnih kupaca, navodi se između ostaloga u tome izvješću, objavila je PolitikaPlus.
JANAF traži deblokadu pruge
Janaf se očitovao u povodu blokade industrijske pruge na Terminalu Žitnjak
