Brane i oteretni kanal, najavljuje, trebali bi biti gotovi u studenom 2015. godine.'Ajde, pogodite zašto baš tada! Imate tri pokušaja', vrckavo je Čačić upitao okupljeni auditorij na konferenciji o tržištu nekretnina, a činili su ga uglavnom građevinari, investitori i agenti, aludirajući na tada izvjesne parlamentarne izbore.
Vlada bi se u nove prostorije trebala preseliti, kaže, 2017. godine. S imovinsko-prave strane, istaknuo je prvi potpredsjednik, sve je jasno jer je čitav prostor uz Savu u vlasništvu države. Kako građani na to gledaju kao na opće dobro, prije bilo kakvog konačnog rješenja provest će se, najavio je, najšira demokratska rasprava.
Što se tiče financiranja, Čačić je više puta poručio da nas projekt neće koštati ništa. Hidroelektrane su same po sebi samoisplative, a pet milijuna eura, koliko sada država troši na najam ureda, bit će naknada za javno-privatnog partnera koji će izgraditi novu zgradu Vlade, poručuje.
Prema Čačićevoj projekciji, investicija Zagreb na Savi teška je 1,2 milijarde eura, a nominalna godišnja korist od nje bila bi 84,8 milijuna eura.
Izvijestio je da će sredinom svibnja u Londonu projekt biti predstavljen i Europskoj banci za obnovu i razvoj te da je osim nje interes pokazala Zagrebačka banka, prenosi Tportal.
Ramljak: Na Omišlju želimo spot tržište nafte i plina
Hrvatska bi do 2020. u energetiku trebala investirati 15 milijardi eura