Konferencija ipak nije dala važan odgovor o financiranju zemalja u razvoju sa sto milijardi dolara do 2020. godine, od strane razvijenih zemalja, kao i o načinu financiranja poslije 2025. godine. Brojni nedostaci će se trebati riješiti u budućim pregovorima.
WWF, svjetska organizacija za zaštitu prirode, podržava usvajanje pravilnika o primjeni Pariškog sporazuma, ali istovremeno izražava zabrinutost zbog nedostatka ambicije država za rješavanjem ovog gorućeg problema.
"Svjetski čelnici stigli su u Katowice sa zadatkom reagiranja na najnovije znanstvene podatke koji jasno pokazuju kako imamo samo 12 godina za smanjenje emisija za 50% i tako spriječimo katastrofalno globalno zatopljenje. Ostvaren je značajan napredak, ali u Poljskoj se pokazalo kako mnoge države i dalje ne razumiju ovu klimatsku krizu. Srećom, Pariški sporazum je otporan na geopolitičke oluje. Potrebno je da sve zemlje pokažu klimatsku ambicioznost prije 2020. godine, jer je budućnost svih ljudi u pitanju", rekao je Manuel Pulgar-Vidal, voditelj programa za klimu i energiju u WWF-u. Iduća konferencija o klimatskim promjenama (COP25) održat će se u studenom 2019. godine u Čileu.