Da bi to postigao, RWE planira do 2030. ulagati cca. pet milijardi eura godišnje u vjetroelektrane na moru i na kopnu, te u fotonaponske sustave, baterijsku pohranu, prirodni plin, biomasu i proizvodnju struje iz vodika. Prethodni plan predviđao je instalaciju cca. 2,5 GW OIE godišnje, a sada je to čak 5 GW novih kapaciteta godišnje. Kompanija već ima 30 projekata u vodiku, a do kraja dekade želi imati 2 GW elektrolizatora, objavljeno je. Kapaciteti u vjetru na kopnu trebali bi rasti sa 7 na 20 GW, a u fotonaponu s 1 GW na čak 8 GW do 2030. Baterijske pohrane bi s 0,6 GW trebale porasti na 3 GW. Kompanija trenutno u floti ima 14 GW TE na plin, po čemu je druga u Europi, a u planu je gradnja barem 2 GW novih elektrana na plin.
Otkud novac
Plan pokazuje da RWE planira 40% iznosa namaknuti djelomičnom prodajom aktivnosti, pa će neto gotovinska ulaganja iznositi tri milijarde eura godišnje.
Najveći dio ukupnog iznosa, čak 90%, bit će usmjereno u proizvodnju struje iz vjetra i Sunca, pokazuju planovi njemačke kompanije, a ulaganja namjeravaju financirati novčanim tokom iz poslovanja.
U RWE-u očekuju da će im se prilagođena dobit prije kamata, poreza, deprecijacije i amortizacije (EBITDA) u temeljnoj djelatnosti koja isključuje nuklearnu energiju i ugljen više nego udvostručiti do 2030., na pet milijardi eura.
Podigli su istodobno procjenu ciljane prilagođene EBITDA u 2022. s 3,1 do 3,4 milijarde na 3,3 do 3,6 milijardi eura. Dividenda za ovu godinu predviđa se 90 eurocenti po dionici.