Rad rashladnih i sustava klimatizacije i dizalica topline s obzirom na njihov doprinos efektu staklenika opisuje se pokazateljem TEWI (eng. Total Equivalent Warming Impact, hrv. ukupni utjecaj na ekvivalentno zagrijavanje). Da bi se to postiglo, izračun pokazatelja TEWI za rashladni sustav u cijelom njegovom vijeku trajanja od, npr. 15 godina uzima u obzir sve izravne i neizravne doprinose efekt staklenika.
Izravan doprinos pri tome čine emisije radnih tvari u slučaju propuštanja u okoliš i njihovo djelovanje na efekt staklenika, što je iskazano u vrijednosti potencijala globalnog zagrijavanja (GWP) radne tvari u kg ugljikovog dioksida po kg radne tvari. Neizravni doprinos efektu staklenika pak proizlazi iz potrošnje električne energije za rad uređaja, što je iskazano u kW h. Primjerice, za Njemačku se pretpostavlja da je svaki kW h električne energije 'kontaminiran' s 0,434 kg CO2.
Na osnovi primjera izračuna za rashladnik vode koji radi s četiri različite radne tvari, pokazuje se kako izravne emisije redovito doprinose vrijednosti TEWI-ja s manje od 5%, pri čemu gotovo nije bitno koja se radna tvar koristi. Dakle, najveći doprinos iznosu TEWI-ja potječe od dolazi od potrošnje električne energije za rad uređaja. To ujedno znači da se smanjenje TEWI-ja i ujedno emisije stakleničkih plinova može postići povećanjem učinkovitosti uređaja, objavio je njemački stručni portal 'CCI.Dialog'.