ADNOC je završio akviziciju u OMV-u

Autor: N. D. Objavljeno: 01.03.2024. 🕜 12:55 Lokacija: Beč (Austrija)
  • Logo OMV-a
    Izvor:

Formalno zaključenje kupnje znatnog udjela u austrijskoj naftnoj kompaniji

Tvrtka Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) priopćila je u četvrtak da je službeno zaključila preuzimanje 24,9% udjela u austrijskoj naftnoj i plinskoj grupi OMV od državnog imovinskog fonda Abu Dhabija Mubadala Investment Company. Financijski uvjeti posla nisu objavljeni, javlja Reuters.

"Transakcija ubrzava ostarivanje ADNOC-ove globalne strategije rasta kemijskog sektora i jača njegov status odgovornog, dugoročnog partnera i investitora usmjerenog na rast", stoji u priopćenju ADNOC-a.

Državna energetska tvrtka priopćila je da je putem sporazuma povećala svoje udjele u petrokemijskoj grupi Borealis i u Borougeu uvrštenom na burzu u Abu Dhabiju, ne otkrivajući vlasničke omjere. Prošlog srpnja ADNOC je započeo pregovore o spajanju petrokemijske grupe Borealis - u vlasništvu OMV-a i ADNOC-a - i Borougea koji kotira na Abu Dhabiju, u vlasništvu ADNOC-a i Borealisa.

TAGOVI