Ona tvrdi da je ulaganje u odjeću koja će trajati, a koja su svestrana u pogledu vremena, sjajan način za smanjenje vlastitog ugljičnog otiska. Zemlja uistinu plaća cijenu brze mode; od 100 milijardi komada odjeće proizvedene svake godine u svijetu, manje od 1% onoga što na kraju završi kao tekstilni otpad se reciklira. Kupnja manje odjeće općenito će vas učiniti svjesnijim vaših kupnji i može vas potaknuti da kupite više rabljenih komada.
Na primjer, ako kupujete za neku prigodu, razmislite o dugotrajnoj, a ne impulsnoj kupnji komada koji se nosi samo jednom ili dvaput. Možete čak uzeti u obzir i najam odjeće, posebno svečane.
U intervjuu američkom web-portalu Treehugger, Julia je govorila o učinku koji je njezin 100-dnevni izazov imao na njezine učenike:
“Moda je nešto s čime se djeca svakodnevno bave kao 12- i 13-godišnjaci. Dok se pokušavaju definirati, često se identificiraju s markama ili površnim stvarima kao što je njihova prisutnost u društvenim medijima. Mnogi su se činili uzbuđeni što imaju razloga govoriti o tome koliko je to stvarno glupo.", rekla je.